Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Plastové okná na bungalov či iný typ domu vás spoľahlivo ochránia tiež pred hlukom na rušnej ulici a prašnosťou z okolia. Odolný materiál zaručuje ich dlhú životnosť a stálosť všetkých vlastností napriek poveternostným vplyvom. Zo širokej ponuky dizajnov a prevedenia si vyberiete okná na dom aj do bytu. Vybrané modely spĺňajú štandardy aj pre nízkoenergetické budovy. Ani najlepšie okno si nesplní svoju funkciu len vďaka svojim technickým parametrom. Potrebné je dodržať tiež správny postup zamerania a montáže. Pri výbere preto prihliadajte tiež na kvalitu služieb, ktoré konkrétna spoločnosť ponúka.

Katalóg okien

Plastové okná ponúkajú možnosť výberu z mnohých farebných prevedení. Klasikou sú biele plastové okná, ktoré veľmi pekne pôsobia na väčšine domov aj bytov. Na bielu farbu okien sme tiež bežne navyknutí. Môžete sa pre ňu rozhodnúť, či už hľadáte okná na modernú alebo aj staršiu stavbu. Biele okná vyhovejú každému, kto má rád otvorený priestor a voľnosť. 

Farba okna by mala vhodne ladiť s farbou fasády, strechy a tiež exteriérom domu. V niektorých prípadoch preto nemusí byť biela tou najlepšou voľbou. Nezabudnite ani na interiér. Aj tu zohráva farba okna svoju úlohu. Mala by ladiť s celkovým štýlom zariadenia a odtieňom stien. Okno pritom nemusí mať rovnaký dekór z oboch strán. Môže mať inú farbu z vonkajšej a inú z vnútornej strany. 

Ak hľadáte riešenie na chalupu alebo zrub, k dispozícii máte hnedé plastové okná alebo okná v drevodekore. Môžete si zvoliť zo svetlejších aj tmavších odtieňov s výraznou alebo menej výraznou kresbou dreva. Hnedé okná navodzujú okrem toho pocit útulnosti. Z moderných odtieňov sa veľkej obľube teší tiež antracitová. 

Jednokrídlové

od 62,6 €

Bez okien sa nezaobíde ani podkrovie. Špeciálnou kategóriou sú preto strešné okná. Strešné okná zabezpečia dostatočné vetranie a presvetlenie priestoru. Aby si splnili svoju funkciu, mali by byť dostatočne veľké — odporúča sa približne 12 % celkovej úžitkovej plochy priestoru. Pri výbere je dôležité myslieť aj na to, aby v miestnosti nevznikli tmavé oblasti s nedostatkom svetla. Je preto vhodnejšie použiť viac menších strešných okien než jedno veľké. 

K dispozícii máte aj viacero spôsobov otvárania. Najbežnejším typom je kývavé krídlo, ktoré sa pri otváraní otáča okolo vodorovnej osi. Polovica okna sa vyklápa smerom von a polovica do miestnosti, takže pri otvorení zaberá časť priestoru. Tento nedostatok odstraňujú výsuvno-kývavé okná. Ich os otáčania je posunutá do hornej tretiny okna, ktoré sa pri otváraní zároveň vysúva smerom von. Poslednou možnosťou sú výklopno-kývavé okná, ktoré sa pri otvorení vyklápajú smerom von okolo hornej osi okna. 

Na presklenie veľkých plôch, ako sú východ na terasu či do záhrady, vyberajte francúzske okná. Môžete ich však využiť aj v iných miestnostiach. Presklenie od podlahy až po strop pôsobí veľmi elegantne a presvetlí celý priestor. Iste oceníte tiež optické zväčšenie miestnosti a jej prepojenie s exteriérom. Z vnútra domu si navyše budete môcť užívať výhľad do vašej záhrady. Francúzske okná si môžete vybrať vo viacerých prevedeniach:

 

  • fixné okno bez možností otvárania,
  • zdvižno-posuvné dvere,
  • sklopno-posuvné dvere,
  • okná s klasickým otváraním dovnútra.

 

Jednotlivé možnosti sa od seba líšia nielen spôsobom otvárania ale aj cenou. Pri výbere sa nezabudnite informovať o kvalite rámu a tepelnoizolačných vlastnostiach okna. 

Cenník plastových okien v

Cena okna je daná viacerými faktormi. Bude závisieť od typu okna (jednokrídlové, dvojkrídlové, viackrídlové), jeho šírky a výšky, farby a zvolenej úpravy povrchu, vybraného profilu a zasklenia. Do ceny okien je potrebné pripočítať doplnky, akými sú vonkajšie a vnútorné parapety, siete proti hmyzu či žalúzie. Orientačnú cenu vám poskytne cenník plastových okien. 

Je pre vás výsledná suma privysoká? Využiť môžete aj nákup na splátky. Predajcovia okien sa tiež navzájom predbiehajú v tom, kto ponúkne najlepšiu kvalitu za najlepšiu cenu. Pri kúpe vám môže preto časť financií ušetriť výhodná akcia.

Jednokrídlové okno 90€ - 140€ za kus
Dvojkrídlové okno 150€ - 200€ za kus
Trojkrídlové okno 280€ za kus

Kalkulačka ceny

Presná cenová kalkulácia okna závisí od viacerých premenných. Aby ste získali predstavu o sume, ktorú budete musieť za okná zaplatiť, k dispozícii je naša kalkulačka online. V kalkulačke je možné zadať, aké preferujete rozloženie okna, jeho otvárateľnosť, sklopnosť či rozmery a vyberiete si doplnky, profily, farbu, kľučky a iné vlastnosti okna.

Kde v Bratislave kúpiť lacné plastové okná

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Spoľahlivo tiež zabránia prenikaniu prachu do interiéru. Nájsť kvalitné a zároveň lacné plastové okná nemusí byť jednoduché. Pri výbere preto nepozerajte len na cenu. Hľadajte zároveň overeného dodávateľa s dobrými referenciami predchádzajúcich zákazníkov firmy. Výhodou je sklad a vlastná výroba, ktorá je zárukou, že vaše okná budú vyrobené presne na mieru. Plastové okná vďaka tomu splnia aj tie najnáročnejšie požiadavky.

Firma, u ktorej si plastové okná objednáte, by mala poskytovať komplexné služby od poradenstva pri výbere, cez zameranie až po montáž. Samozrejmosťou by malo byť vypracovanie predbežnej cenovej kalkulácie. Dôležité je tiež rýchle dodanie, vzájomný pomer cena – kvalita ako aj široký výber typov okien, ich dizajnového prevedenia a doplnkov. Zaujímajte sa tiež o podmienky a trvanie záruky ako aj o možnosti záručného a pozáručného servisu.

Servis a montáž okien

Servis a montáž okien sa postará o demontáž starých okien aj osadenie nových, záručný a pozáručný servis. Objednať sa dá tiež výmena tesnenia a nastavenie okien. Vďaka tomu vám už viac nebude cez okná prefukovať. Alebo hľadáte niekoho na zasklenie rozbitého okna? Na servis plastových okien sa môžete obrátiť aj vtedy, ak potrebujete opraviť či namazať kovanie v krídle alebo ráme, impregnovať tesnenie a vymeniť izolačné sklá. Výhodou je, ak vám vybraná firma vie zabezpečiť opravu alebo montáž doplnkov k oknám. Môžete si tak objednať nové siete proti hmyzu, vonkajšie alebo vnútorné žalúzie a rolety. Neviete, čo vlastne potrebujete? 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Servis a údržbu okien odporúčajú ich výrobcovia vykonávať minimálne raz ročne. Je potrebné skontrolovať funkčnosť kovania a premazať všetky pohyblivé časti. Pravidelná starostlivosť predlžuje životnosť jednotlivých komponentov aj samotných okien a je zároveň prevenciou pred finančne náročnejšími opravami. 

Časté otázky

Aká je priemerná cena plastových okien v Senci?

Cena za plastové okná v Senci sa pohybuje od xyz do xyz € za kus. Konkrétnu cenu si môžete vypočítať zadarmo vďaka online kalkulačke, ktorú nájdete tu. ( odkaz )

Kde kúpim kvalitné a lacné okná?

Kvalitné a lacné plastové okná v Senci kúpite cez internet alebo priamo u predajcu. Ak preferujete nižšiu cenu, odporúčame objednanie cez internet. Ak potrebujete okná aj vymeniť, venujte pozornosť výberu spoľahlivej firmy.

Koľko stojí výmena, montáž a demontáž okien?

Výmena okien stojí priemerne xyz € pri rodinných domoch a bungalovoch. Výmena a montáž v bytových domoch stojí priemerne xyz €. Montáž stojí xyz € za jedno okno. Demontáž je lacnejšia a stojí priemerne xyz € za kus.

Ktorá firma v Senci poskytuje servis k plastovým oknám?

Kvalitný a rýchly servis poskytuje v tomto kraji viacero spoločností. Pre zoznam spoľahlivých firiem kliknite tu. ( odkaz )

Ako si vybrať správnu firmu?

Firmu pre dodanie plastových okien vyberajte podľa viacerých kritérií. Informujte sa o tom, či poskytuje aj demontáž starých okien a montáž nových. Dôležitý je tiež záručný a pozáručný servis. Okrem toho by ste mali vopred poznať dobu dodania a dĺžku záruky na okná. V neposlednom rade vás iste bude zaujímať aj cena. Pred konečným rozhodnutím vám odporúčame zistiť, aké sú referencie predchádzajúcich zákazníkov.