Pivničné okná sú okná určené na použitie v pivniciach alebo suterénoch. Pivničné okná sa vyrábajú v rôznych tvaroch a veľkostiach a spravidla majú buď posuvný mechanizmus, alebo kľučku, aby sa dali ľahko otvárať. Hoci sa pivničné okná používajú predovšetkým ako dodatočný zdroj svetla, v prípade potreby zabezpečujú aj vetranie a dodávajú estetickú atmosféru inak tmavým a vlhkým pivniciam. Sú ideálnou voľbou pre moderné domy a dokonca aj pre staršie domy, ktoré chcú svoje pivničné príbytky vylepšiť. Najbežnejšie rozmery sú 40×40 a 60×60. Cena začína už od 70€

Pivničné okná eshop. Rozmery a ceny

Rozmer 490×400
Rozmer 1800×550
Rozmer 900×550
Rozmer 600×550

Rôzne typy pivničných okien, ktoré sú dnes dostupné na trhu

Pokiaľ ide o pivničné okná, na trhu je dnes k dispozícii veľa možností. Pre tých, ktorí hľadajú nenápadné riešenie, zvážte také, ktoré je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a zapadne takmer do každej steny. Ak však hľadáte dekoratívnejšiu možnosť, existuje množstvo atraktívnych dizajnov vyrobených z dreva alebo dokonca z mosadze, doplnených zložitými vzormi a kresbami, ktoré dodajú charakter každej miestnosti.

Pre technicky zdatných z nás sa niektoré modely dokonca dodávajú s diaľkovým ovládaním na jednoduché nastavenie na požiadanie. Bez ohľadu na váš štýl alebo rozpočet určite nájdete pivničné okno, ktoré bude spĺňať vaše potreby!

Ako si vybrať správny typ pivničného okna pre váš dom

Keď chcete do svojho domu pridať pivničné okno, je dôležité vybrať si správny typ, ktorý bude vyhovovať vašim potrebám a bude poskytovať dostatok svetla a prúdenia vzduchu. Mali by ste zvážiť rôzne faktory, ako sú veľkosť, štýl, materiály a miesto, kde okno nainštalujete. Predtým, ako začnete nakupovať, pomôže zmerať rozmery plochy steny, ktorú chcete oknom vyplniť. Potom hľadajte okná, ktoré sú vyrábané na mieru, aby sa dokonale hodili do vášho priestoru.

Musíte sa tiež rozhodnúť, či je pre vás najvhodnejší tradičný typ krídlového alebo posuvného okna; čo bude závisieť od toho, v akú mieru vetrania dúfate a kde ho plánujete umiestniť v rámci svojho obytného priestoru.

Pred kúpou akéhokoľvek nového okna venujte určitý čas prieskumu typov materiálov, hodnotenia energetickej účinnosti, životnosti, záručného krytia a požiadaviek na údržbu a až potom si vyberte vhodnú voľbu pre váš dom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *