Ak sa u vás vyskytujú kožné vyrážky či bradavice samy dobre viete, ako ťažko sa ich zbaviť. Známym prípravkom na odstránenie bradavíc či iných kožných výrastkov je jablčný ocot. Dnes vám však predstavíme odstránenie nepríjemných kožných vyrážok pomocou peroxidu vodíka.

Čo sú kožné tagy?

Kožné tagy alebo odborne nazývané neurofibromatóza, vyzerajú ako malé kúsky mäkkej visiacej kože. Sú neškodné a vyskytujú sa u ľudí najčastejšie v strednom veku. Príčinou ich vzniku môže byť genetika, nadváha či dokonca aj diabetes (cukrovka). Vyskytujú sa aj u tehotných žien ako prejav hormonálnych zmien v tele. Rovnako tak sa môžete zbaviť parazitov vďaka produktu germixil. Najčastejšie sa vyskytujú v záhyboch, kde dochádza k väčšiemu tlaku na kožu ako napr. pod pazuchou, triesla, pod prsiami, očné viečka, ale aj na krku či na iných miestach tela.

Čo sú bradavice?

Bradavica je malý tuhý výčnelok s drsným povrchom najčastejšie na rukách a nohách. Sú spôsobené vírusmi, najmä typu HPI (human papiloma virus), ktorý spôsobuje infekciu, ktorého vrchná vrstva kože veľmi rýchlo rastie. Faktorom pre vznik bradavice je napr. porezaná alebo inak poškodená koža, cez ktorú vnikne vírus do rany a šíri do ostatných častí tela. Prečíjtajte si viac tu.

Existuje mnoho prípravkov na odstránenie bradavíc či iných výrastkov na koži, jedným prípravkom je peroxid vodíka. Je veľmi dôležité podotknúť, že prv ako sa rozhodnete odstrániť výrastok kože, musíte si byť istý, že nejde o lézie, ktoré môžu byť malígne. Ak si nie ste istý poraďte sa s lekárom. Peroxid vodíka je číra kvapalina, ktorá je o niečo viac viskóznejšia ako voda. Dá sa zakúpiť v rôznych koncentráciách. Najčastejšie sa používa na dezinfekciu rán, bielenie zubov a liečbu nechtov postihnutých plesňou.

Pozrite aj https://www.okno-centrum.sk/plastove-okna-bratislava/

 

Aký typ peroxidu vodíka je vhodný na odstránenie bradavíc a iných kožných výrastkov?

Peroxid vodíka sa dá kúpiť v každej lekárni. Vhodný typ na odstránenie kožných bradavíc je 35% potravinový peroxid vodíka. Pre dlhšiu trvácnosť je dôležité uchovávať peroxid vodíka v chladnom mieste a v tmavom obale, prípadne dať do mrazničky. Čím viac koncentrovanejší, tým musíte byť opatrnejší pri zaobchádzaní s ním. Vždy musí byť mimo dosahu detí.

Upozornenie: potravinársky peroxid vodíka je 35% roztok, na rozdiel od bežne sa predávajúcich 3%.

Na odstránenie bradavíc potrebujete nasledovné ingrediencie:

Pred zahájením tejto metódy, odstráňte opatrne vrchnú vrstvu kože. Tampónik namočte do roztoku peroxidu vodíka a opatrne naneste na bradavicu, kožný výrastok. V prípade, že máte iné poranenie kože v okolí, dávajte si pozor, aby sa roztok nedostal na iné rany na pokožke. Túto metódu použitie 3 až 5 krát denne po dobu jedného týždňa. Belavý vzhľad bradavice je pozitívnou reakciou na liečbu. V liečbe pokračujte pokým bradavice sčernie, vytvorí sa chrasta, ktorá nakoniec odpadne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *